Xewerler

Jamaet Bolup Uyushush we Yalghuz Jihad Qilishning Hökmi jamaet-bolup-uyushush-we-yalghuz-jihad-qilishning-hokmi

Essalamu Eleykum Eziz musulman qérindashlar,Hörmetlik yurtdashlar! Türkistan Islam Partiyisining Islam Awazi Teshwiqat Merkizi hazirlap tarqatqan "Jamaet Bolup Uyushush we Yalghuz Jihad Qilishning Hökmi" namliq muhim dersni hozurunglargha sunduq. Behriman bolghaysiler. ...
2012-yili 30-Aprél, Düshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2473

Berding-Mujahidlar Sadasi berding-mujahidlar-sadasi

Essalamu Eleykum Eziz musulman qérindashlar,Hörmetlik yurtdashlar! Türkistan Islam Partiyisining Islam Awazi Teshwiqat Merkizi hazirlap tarqatqan “Berding” namliq Mujahidlarning Allahqa Hemdu Sanansini hozurunglargha sunduq. Behriman bolghaysiler.  ...
2012-yili 30-Aprél, Düshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2249

Munewwer Kitablar-Islam Awazi Teshwiqat Merkizi Neshr Qilghan munewwer-kitablar-islam-awazi-teshwiqat-merkizi-neshr-qilghan

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz musulman qérindashlar! Türkistan Islam Partiyisi Islam Awazi Teshwiqat Merkizi neshr qilghan “Hijret Tesirati” , “Jihadning Peziliti”, “Taghut-Batil Ilahlar” we Erep Tilida neshr qilin’ghan &ldqu...
2012-yili 27-Aprél, Jüme | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 2777

Hijret Tesirati-Uyghur Muslimening Yürek Sözliri hijret-tesirati-uyghur-muslimening-yurek-sozliri

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz musulman qérindashlar. Türkistan Islam Partiyisi Islam Awazi Teshwiqat Merkizi hazirlap neshr qilghan “Hijret Tesirati” namliq kitapning PDF nusxisini hozurunglargha sunduq.Islam Awazi Teshwiqat Merkizidiki barliq qérin...
2012-yili 26-Aprél, Peyshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2513

Mujahid Yigitler-Jenggiwar Sada mujahid-yigitler-jenggiwar-sada

Essalamu Eleykum Eziz musulman qérindashlar,Hörmetlik yurtdashlar!Türkistan Islam Partiyisining Islam Awazi Teshwiqat Merkizi hazirlap tarqatqan "Mujahid Yigitler" namliq jenggiwar naxshini hozurunglargha sunduq. Behriman bolghaysiler. Eqli hushi jayida, özini mu...
2012-yili 26-Aprél, Peyshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2830

Eziz Weten-Türkistan-Naxsha eziz-weten-turkistan-naxsha

Essalamu Eleykum Eziz musulman qérindashlar,Hörmetlik yurtdashlar! Türkistan Islam Partiyisining Islam Awazi Teshwiqat Merkizi hazirlap tarqatqan “Eziz Weten-Türkistan” namliq naxshini hozurunglargha sunduq.Behriman bolghaysiler. Tajawuzchi, zali...
2012-yili 26-Aprél, Peyshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 1463

Xitayning "Üchinchi Türkümdiki Térrorist Gumandarliri"-dep Tarqatqan Ighwasigha Qarshi Bayanat xitayning-uchinchi-turkumdiki-terrorist-gumandarliri-dep-tarqatqan-ighwasigha-qarshi-bayanat

Hej Sürisi 39-Ayet:"Hujum qilin'ghuchilargha, zulumgha uchrighanliqliri üchün,jihad qilishqa ruxset qilindi, Allah ulargha yardem bérishke elwette qadir[22:39]. Xitay jamaet xewpsizlik ministirliki 4-ayning 6-küni Türkistan Islam Partiyisining bir qisim ...
2012-yili 21-Aprél, Shenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 1508

Shehid Bilal-Yüsüp Qadirxanning Hayat Dastani-TIP Bayanati shehid-bilal-yusup-qadirxanning-hayat-dastani-tip-bayanati

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz musulman qérindashlar. Sherqiy Türkistan Islam Partiyisining 2010-yili 10-ayning axirida xelqimizge we dunya jamaitige élan qilghan “Sheyix Shehid Bilal” namliq tarixiy bayanatini hozurunglargha sunduq. Behriman bolgh...
2011-yili 25-Awghust, Peyshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 1847

Sherqiy Türkistan Islam Partiyisining Bayanati-2011-6-Ay sherqiy-turkistan-islam-partiyisining-bayanati-2011-6-ay

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz musulman qérindashlar. Sherqiy Türkistan Islam Partiyisining 2011-yili 6-ayning axirighiche xelqimizge we dunya jamaitige élan qilghan “Muhim Mesililer Üstide” namliq bayanatining birinchi qismini hozurunglargha s...
2011-yili 25-Awghust, Peyshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2446

Türkistan Islam Partiyisining Bayanati-2011-Yili 23-Awghust turkistan-islam-partiyisining-bayanati-2011-yili-23-awghust

Bismillahirrahmanirrahim(Méhriban we Shepqetlik Allahning Ismi Bilen Bashlaymen) Yéqinda Xoten we Qeshqerde Élip Bérilghan Jihadiy Heriketler Munasiwiti Bilen Türkistan Islam Partiyisi Emiri Abdushükür Damollam Xitay kommunist hakimiyitining mustemli...
2011-yili 24-Awghust, Charshenbe | Aptori : Islam Awazi | Awatliqi : 2579

Xitay Tajawuzchilirini Qoghlap Chiqirish-Perz Ibadettur-Abduqadir Yapchan Hajim xitay-tajawuzchilirini-qoghlap-chiqirish-perz-ibadettur-abduqadir-yapchan-hajim

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz qérindashlar, eng söyümlük mujahid qérindashlar, izzetlik yash-ösmür dostlar. Abdulqadir Yapchan Hajimning 2010-yili 12-ayning 4-küni Sherqiy Türkistan Maarip Jemiyitining ayliq söhbet yighinida ...
2010-yili 25-Dékabir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1617

Qeshqer Semen Yolidiki Ikki Mujahid Toghrisida Yéngi Xewer qeshqer-semen-yolidiki-ikki-mujahid-toghrisida-yengi-xewer

Essalamu Eleykum hörmetlik yurtdashlar, eziz qerindashlar.Gollandiyediki muhajir Pida’i teyyarlighan xewerni sunduq. 2008-yili Qeshqer Semen Yolidiki xitayning qoralliq saqchi qisimlirigha hujum qilip 30 nechche xitayni öltürüp düshmenni alaqzade qilgh...
2010-yili 25-Dékabir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1565

Imaniy Burch we Nusret-Türkistan Islam Partiyisining Bayanati-2009-Yili 6-Ay imaniy-burch-we-nusret-turkistan-islam-partiyisining-bayanati-2009-yili-6-ay

Essalamu Eleykum Hörmetlik yurtdashlar, eziz qérindashlar, Sherqiy Türkistan heweskarliri, adaletperwer insanlar. Türkistan Islam Partiyisining Bayanati-2009-yili 6-Ayda bergen bayanatini hozurunglargha sunduq. Bayanatning 1-Qismi: Bayanatning 2-Qismi: ...
2010-yili 25-Dékabir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 2718

Abdulhekimxan Mexsum Rehmetlik-20-Esirdiki Katta Alim,Mujahid we Dahi abdulhekimxan-mexsum-rehmetlik-20-esirdiki-katta-alimmujahid-we-dahi

Essalamu Eleykum hörmetlik Sherqiy Türkistanliq yurtdashlar, eziz qérindashlar. 19-Esirde Tömür Xelipe, Abduqadir Damollam, Sabit Damollam, Abduleziz Mexsum we Elixan Törem rehmetliklerdin kéyin janabi Allah Sherqiy Türkistan xelqige ata qilghan diniy ali...
2010-yili 25-Dékabir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 2297

Sherqiy Türkistan Musteqilliq Kürishi we Milliy Munapiqlargha Jaza sherqiy-turkistan-musteqilliq-kurishi-we-milliy-munapiqlargha-jaza

Essalamu Eleykum Hörmetlik Yurtdashlar, eziz qérindashlar. Sherqiy Türkistan musteqilliq küresh sépining aldinqi qataridin orun alghan, möhtirem, jenggiwar diniy ustazimiz Abduqadir Yapchan(Abduqadir Emet) ning 2010-yili 10-ayda Türkiyening Istanbul shehride p...
2010-yili 28-Noyabir, Yekshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1588

Sherqiy Türkistanliq Qérindashlar Wisal Küni-Istanbul sherqiy-turkistanliq-qerindashlar-wisal-kuni-istanbul

Sherqiy Türkistan Qérindashliq Uchrishishi-Istanbul-2010 Essalamu Eleykum Hörmetlik yurtdashlar, eziz qérindashlar. 2010-yili 7-ayning 7-künidin 12-künigiche Istanbulda Sherqiy Türkistanliq qérindashlar jem bolush yighini ötküzüldi. Bu p...
2010-yili 22-Noyabir, Düshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1799

Qurban Héytinglargha Mubarek Bolsun ! qurban-heytinglargha-mubarek-bolsun-

Hörmetlik yurtdashlar, Eziz qérindashlar,Essalamu Eleykum! Miladi 2010-yili 11-ayning 16-küni, Hijri 1431-yili 12-ayning 10-küni(Seyshenbe) mubarek Qurban héyt küni. Pütün dunyadiki musulmanlar qurban héytlirini tebriklesh üchün hazirliq...
2010-yili 17-Noyabir, Charshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1687

Hedisler Toplimi-Uyghurche-Toqquz Tom hedisler-toplimi-uyghurche-toqquz-tom

Essalamu Eleykum Hörmetlik Qerindashlar,Yurtdashlar,möhmin qérindashlar, yash-ösmürler:   Sherqiy Türkistan Maarip we Hemkarliq Jem’iyiti qarmuqidiki Sutuq Bughraxan Maarip Neshriyati yash diniy alim-ölimalarni teshkillep Marakeshlik dangliq din...
2010-yili 30-Öktebir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1826

Hiliger Xitay Türkiyede Maymun Oyuni Oynimaqta hiliger-xitay-turkiyede-maymun-oyuni-oynimaqta

Xitay tajawuzchilar 2009-yili 6-ayning axirida Guangdong Shaogüendiki qorchaq zawutida, andin ulapla Ürümchi we Sherqiy Türkistanning Qeshqer, Xoten, Ghulja, Aqsu, Korla qatarliq wilayetliride yene bir qétim omumiyüzlük irqiy qirghinchiliq élip béri...
2010-yili 29-Öktebir, Jüme | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1710

Istanbulda Tajawuzchi Xitay Bash Wekili Wenjiabaogha Qarshi Namayish Ötküzüldi istanbulda-tajawuzchi-xitay-bash-wekili-wenjiabaogha-qarshi-namayish-otkuzuldi

Tajawuzchi Xİtayning bash ministiri achköz Wenjiabao Türkiyege resmi ziyaretke keldi. Wenjiabao Enqerede Türkiye bash ministiri Rejep Tayyip Erdoghan janapliri we bashqa dölet rehberliri bilen körüshkendin kéyin 8-séntebir chüshtin kéyin Ista...
2010-yili 15-Öktebir, Jüme | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1965

Sherqiy Türkistan Jumhuriyiti Sürgündiki Hökümiti©2004-2015

XHTML 1.0 Strict xelqara ölchimige uyghun. CSS xelqara ölchimige uyghun.