Xewerler

Sherqiy Türkistan Maarip we Hemkarliq Jem'iyiti Milliy we Diniy Telim Terbiyini Qanat Yaydurdi sherqiy-turkistan-maarip-we-hemkarliq-jemiyiti-milliy-we-diniy-telim-terbiyini-qanat-yaydurdi

2006-yili 5-ayda Türkiyening Ä°stanbul shehride qurulghan Sherqiy Türkistan Maarip we Hemkarliq Jem'iyiti Ä°stanbuldiki Sherqiy Türkistan köchmenliri we ularning perzentlirige milliy, en'eniwi terbiye we diniy telim terbiye bérish paaliyetlirini qanat yay...
2006-yili 03-Dékabir, Yekshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 629

İstanbulda Sherqiy Türkistan Jumhuriyetlirining Musteqilliq Küni Xatirilendi istanbulda-sherqiy-turkistan-jumhuriyetlirining-musteqilliq-kuni-xatirilendi

Essalamu Eleykum! Hörmetlik, Eziz Sherqiy Türkistanliq Qérindashlar. Bügün musteqil Sherqiy Türkistan İslam jumhuriyiti qurulghinigha73 yil, Sherqiy Türkistan jumhuriyiti qurulghinigha 62 yil bolghan untulmas xatire kün, kapir xitay tajawuzchilirigha qaxsh...
2006-yili 12-Noyabir, Yekshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 832

Dangliq Naxshichi, Muzikant, Sha'ir Küresh Küsen Alemdin Ötti dangliq-naxshichi-muzikant-shair-kuresh-kusen-alemdin-otti

Hörmetlik, Eziz Sherqiy Türkistanliq qérindashlar: Essalamu Eleykum! Küresh Küsen(1959.7.21-2006.10.29) Uyghur xelqining shija'etlik oghli, ot yürek shair, muzikant, talantliq naxshichi, kompozitor we pidakar inqilapchi Küresh Küsen 10-ayning 29-küni...
2006-yili 30-Öktebir, Düshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 912

1-Öktebir - Xitaygha Toy, Sherqiy Türkistan'gha Matem 1-oktebir---xitaygha-toy-sherqiy-turkistangha-matem

Sherqiy Türkistanning paytexti Ürümchide 1-öktebir küni xitay tajawuzchilar hökümiti qurulghanliqining 56 yilliqi we Sherqiy Türkistanni ishghal qilip aldamchi, köz boyamchi, mushterik Uyghur aptonom rayon tesis qilghanliqining 50 yilliqi munasiwiti bilen...
2006-yili 01-Öktebir, Yekshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1097

Erkin Alptekinning Uyghurlar Heqqide German Tilida Hazirlighan Ikki Esiri Neshirdin Chiqti erkin-alptekinning-uyghurlar-heqqide-german-tilida-hazirlighan-ikki-esiri-neshirdin-chiqti

Dunya Uyghur qurultiyining re'isi Erkin Alptekin we Amerika Uyghur jem'iyiting reisi Rabiye Qadir xanim. Sherqiy Türkistan axbarat merkizi xewiri. Dunya Uyghur Qurultiyi ning re'isi Erkin Alptekin ependi teripidin némische yézilip neshir qilinghan < Uyghurlarning Qisqiche Tari...
2006-yili 30-Séntebir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 782

İstanbul Körgezme we Qurultay Merkizide Türk Dunyasi Konsert Kéchiliki Ötküzüldi istanbul-korgezme-we-qurultay-merkizide-turk-dunyasi-konsert-kechiliki-otkuzuldi

  8-Ayning 12-küni İstanbul waqti 19:00 -23:45 kiche İstanbul körgezme we qurultay merkizide Türk dunyasi konsert kéchiliki ötküzüldi. Bu konsertni Sherqiy Türkistan medeniyet we hemkarliq jemiyiti, Kök Bayraq jornili İstanbul wekili we İstanbu...
2006-yili 12-Awghust, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 978

Chetellerdiki Xitay Elchixaniliri we Konsulxaniliri Aldida Namayishi Ötküzüldi chetellerdiki-xitay-elchixaniliri-we-konsulxaniliri-aldida-namayishi-otkuzuldi

Xitay Hökümitining Rabiye Qadir Xanımnıng Perzentlirige Dölet Terrorliqi Yürgüzgenliki Munasiwiti Bilen Chetellerdiki Xitay Elchixaniliri we Konsulxaniliri Aldida Naraziliq Namayishi Ötküzüldi. 2006-yili 6-ayning 9-küni Tür...
2006-yili 09-Iyun, Cuma | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1191

Sherqiy Türkistan Maarip we Hemkarliq Jemiyiti Quruldi sherqiy-turkistan-maarip-we-hemkarliq-jemiyiti-quruldi

  Istanbuldiki Sherqiy Türkistanliq jama'etning etrapliq hazirliqliri hemde Türkiyening Qeyseri, Enqerediki Sherqiy Türkistan medeniyet we hemkarliq jemiyitining yéqindin qollishi arqisida "Sherqiy Türkistan Maarip we Hemkarliq Jemiyiti" Türkiye hökümit...
2006-yili 30-Séntebir, Shenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1729

İstanbulda Turushluq Bash Konsulxanisi Aldida Namayish Ötküzüldi istanbulda-turushluq-bash-konsulxanisi-aldida-namayish-otkuzuldi

  2006-yili 4-ayning 5-küni Türkiyediki Sherqiy Türkistan medeniyet we hemkarliq jemiyitining teshkillishi bilen Türkiyediki Sherqiy Türkistanliq köchmenler xitayning İstanbuldiki bash konsulxanisi aldida namayish ötküzdi.   Namayisschilar xitaynin...
2006-yili 05-Aprél, Charshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 786

Dunya 4-Nöwetlik Demokratiyileshtürüsh Yighinida Xitaygha Qarshi Namayish Ötküzdi dunya-4-nowetlik-demokratiyileshturush-yighinida-xitaygha-qarshi-namayish-otkuzdi

2006-yili 4-ayning 2-künidin 5-künigiche Türkiyening Ä°stanbul shehridiki Lutfi Qirdar xelq'ara körgezme we Qurultay sariyida Dunya 4-nöwetlik demokratiyeleshtürüsh yighini échildi. 130 dölettin wekiller qatnashqan bu xelqara yighin jeryanida ...
2006-yili 03-Aprél, Düshenbe | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1327

Uygurlarning Teshkilati Amerikida Sürgündiki Hökümet Qurdi uygurlarning-teshkilati-amerikida-surgundiki-hokumet-qurdi

Yaponiyening “Yomiuri Shinbun” géziti we “Sankei Shinbun” gézitining 17 - sentebirdiki xewiri. 9 - ayning 17 - küni Xitayning Hongkongda ciqidighan “Wenhui Géziti”ning xewirige qarighanda, Xitaydin ayrilip musteqil bolushni nishan qilgha...
2004-yili 21-Séntebir | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 959

Amerikida Sherqiy Türkistan Sürgündiki Hökümiti Quruldi amerikida-sherqiy-turkistan-surgundiki-hokumiti-quruldi

Sherqiy Türkistan Milliy Azatliq Merkizining reisi Eniwer Yüsüpning tirishchanliqi we teshkillishi, Amerikidiki we bachqa ellerdiki Uyghur qérindashlarning qollishi bilen Amerikida 2004-yili 9-ayning 14-küni “Sherqiy Türkistan Sürgündiki Hökü...
2004-yili 16-Séntebir | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1027

Zalim Xitay Hökümiti Abdugheni Muhemmetiminni Qolgha Élish Bilen Toxtap Qalmidi zalim-xitay-hokumiti-abdugheni-muhemmetiminni-qolgha-elish-bilen-toxtap-qalmidi

Tajawuzchi, dektator Xitay hökümiti Sherqiy Türkistanda dölet térrorluqi yürgüzüp, yüz minglighan Uygurni öltürdi we tutqun qilip turmilerge tashlap insan qélipidin chiqqan qiyin-qistaqlar bilen ziyankeshlik qildi, mal-mülkini...
2004-yili 15-Séntebir | Aptori : Qaraxan | Awatliqi : 1035

Sherqiy Türkistan Jumhuriyiti Sürgündiki Hökümiti©2004-2015

XHTML 1.0 Strict xelqara ölchimige uyghun. CSS xelqara ölchimige uyghun.